Karboksyterapia – zalety zabiegu
Karboksyterapia po raz pierwszy zastosowana została w latach 30. XX wieku. Z początku stosowana była w leczeniu zaburzeń krążenia w kończynach dolnych, dziś jej zastosowanie jest naprawdę szerokie, nie bez powodu więc cieszy się tak dużą popularnością. To bezpieczna i skuteczna metoda. Dowiedz się, jak wygląda taki zabieg oraz dlaczego warto się na niego zdecydować!
Czym jest karboksyterapia?
Karboksyterapia to zabieg kosmetyczny, w którym wykorzystywany jest dwutlenek węgla. Wprowadza się go pod skórę za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w igłę. Urządzenie to automatycznie kontroluje parametry związane z przepływem gazu przez igłę. Karboksyterapia może wiązać się z niewielkim bólem bądź uczuciem podskórnego parcia gazu na tkanki. Zabieg ten nie trwa jednak długo, bo jest to zazwyczaj kilkanaście minut. Gaz podczas zabiegu wnika we wszystkie warstwy skóry, na głębokość od 1 do 10 mm. Obszar skóry, pod który dostał się gaz, może być z początku lekko wypukły. Przez krótki czas utrzymywać się może również zaczerwienienie. Dwutlenek węgla poprawia mikrokrążenie i odnawia komórki, a dzieje się tak dzięki zwiększonemu przepływowi krwi. Po spotkaniu z komórkami tłuszczowymi zaczyna je rozpuszczać, umożliwiając ich szybkie wydalenie z organizmu. Stymuluje także syntezę kolagenu skóry. Okolice, które najczęściej poddawane są zabiegom karboksyterapii to brzuch, pośladki, uda, twarz, ramiona, dłonie, szyja, dekolt oraz skóra głowy.
Aby osiągnąć pożądane efekty, najczęściej zabieg karboksyterapii należy wykonać kilkakrotnie. Każdy z zabiegów powinien być przeprowadzany w odstępie 7-14 dni. Ilość potrzebnych zabiegów ustala kosmetolog na pierwszej wizycie w klinice.
Wskazania do karboksyterapii to przede wszystkim:
- cellulit,
- rozstępy,
- nadmierne wypadanie włosów,
- zmarszczki,
- worki pod oczami.
Cena karboksyterapii zależy od wielu czynników, między innymi obszaru poddawanego zabiegowi, a także konkretnej kliniki. Przykładowo, zabieg wykonany na dłoniach będzie kosztować około 200-300 złotych, a na głowie – 300-400 złotych.
Zabieg karboksyterapii, jego efekty oraz zalety
Efekty, które pozwala osiągnąć karboksyterapia to:
- odmłodzenie skóry,
- redukcja zmarszczek,
- redukcja cellulitu,
- ujędrnienie skóry,
- zniwelowane kurze łapki,
- redukcja cieni pod oczami,
- rozświetlenie skóry,
- odnowienie owłosienia,
- redukcja lokalnej tkanki tłuszczowej,
- zwiększenie ilości tlenu w tkance.
Karboksyterapia to zabieg, który pozwala nam pozbyć się wielu defektów i problemów. Jedną z zalet tego zabiegu bez wątpienia jest skuteczność, ale także mała inwazyjność. Zabieg ten jest bezpieczny, pod warunkiem, że zdecydujemy się go wykonać w profesjonalnej klinice, dysponującej nie tylko odpowiednim sprzętem, ale także wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami.
Zabieg ten ponadto jest prawie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Dzięki temu, że jest małoinwazyjny, niepotrzebna jest również hospitalizacja, a rekonwalescencja trwa naprawdę krótko. Pacjenci szybko mogą wrócić do codziennych obowiązków. Niewątpliwie zaletą karboksyterapii jest także krótki czas zabiegu. Trwa on zaledwie od kilku do kilkunastu minut.
Jeśli chodzi o efekty zabiegu, są one widoczne już po około tygodniu. W tym czasie zwiększa się dystrybucja tlenu, a mikrokrążenie poprawia. Tworzą się nowe naczynka krwionośne, a skóra jest zregenerowana. Jesteś zainteresowany zabiegiem? Umów się na wizytę w Klinice Miracki!